Svjetsko prvenstvo bradalo i barbel u Norveškoj

Prošle nedjelje Svjetsko prvenstvo u najoriginalnijim bradama i brkovima 2011. godine, koje se održava svake dvije godine, završilo je u norveškom gradu Trondheimu.

„Glavna stvar nije prvenstvo konkurencija, koja je jednostavno besmislena, i užitak kontemplacije i pivo!” - navodi tajnik norveškog organizira klupsko prvenstvo Longhorn Ole Johan.

(Ukupno 21 fotografije + 1 videozapis)

1. Natjecanje je sudjelovalo 163 bradatog čovjeka od 15 zemalja: SAD-u (! 60 kandidata), Švicarska, Belgija, Kanada, Njemačka, Italija, Švedska, Norveška, Lihtenštajn, Australija, Novi Zeland, Austrija, Danska, Finska i Nizozemska.

2. Vegetacija svakog sudionika ocijenjena je u 17 kategorija:

6 kategorija za brkove: prirodno, engleski, la Salvador Dali, mađarski, carski i slobodni oblik.
5 kategorija za velike brade: prirodno, prirodno, u kombinaciji s brkovima, la Verdi, la Gribaldi i slobodni oblik.
I 6 kategorija za male brade: prirodne, kineske, imperijalne, stražari, bedbuni i slobodni oblici.

3. 47-godišnji Elmar Weiser iz Njemačke, koji radi kao frizer, postao je glavni pobjednik prvenstva. Bio je prepoznat kao vlasnik najbolje braće i brkova. "Ako moja brada nije postavljena ispravno, onda se dobije na struku!", - bradati se pobjednik.

4. Jürgen Draheim iz Njemačke osvojio je prvo mjesto u kategoriji "Musketeeri".

5. Njemački Dieter Bezukh, koji je postao pobjednik u kategoriji "Besplatni stil".

6. Lutz Giza iz Njemačke, koji je pobijedio u kategoriji "kineski stil".

Burke Kenny iz SAD osvojila je prvo mjesto u kategoriji "Prirodna brada u kombinaciji s brkovima".

8. Njemačka kala Karl Heinze, pobjednik u kategoriji "Brada u carskom stilu".

9. Bill Mitchell iz SAD-a, pobjednik u "Sideburns in a free style".