Španjolska pobijedila u Madridu

U Madridu je održana prva prvenstva u povodu pobjede španjolskog nacionalnog nogometnog tima na prvenstvu kontinenta. Glavne svečanosti održane su na Cibelesovom trgu, tradicionalnom mjestu koje slavi velike pobjede španjolskih sportaša. Na ulicama Madrida su stotine tisuća ljudi.

Španjolska je prva europska momčad koja je za redom osvojila tri glavna turnira. Godine 2008. Španjolci su osvojili Europsko prvenstvo, a 2010. su postali najbolji na planeti. Ukupno, u svojoj povijesti, španjolska reprezentacija osvojila je prvenstvo u kontinentu tri puta i jednom - svjetskom prvenstvu.

Pogledajte i pitanja - Top 10 najskupljih nogometaša Euro 2012, Zanimljivosti na Europskom nogometnom prvenstvu 2012

(Ukupno 17 fotografija)

Pokrovitelj sponzora: Fotografije djece: Drago mi je što vam predstavljam nevjerojatne, zanimljive i nevjerojatno lijepe dječje fotografije talentiranog poljskog fotografa Magde Berny.

1. Ljubitelji španjolske reprezentacije na trgu Cibeles - tradicionalno mjesto za slavlje velikih pobjeda španjolskih sportaša. (Andres Kudacki / AP Foto)

2. Deseci tisuća ljudi već čekaju autobus sa igračima španjolske reprezentacije na Cibelesovoj fontani. (Alberto Di Lolli / AP Foto)

3. Madrid se susreće s Europskim prvakima! Tim koji je osvojio tri glavna turnira za redom i ušao u povijest svjetskog nogometa. (Andrea Comas / Reuters)

4. Proslavi koncert u središtu Madrida. (Andrea Comas / Reuters)

5. Nakon dolaska iz Kijeva, odjeljenja Vicente Del Bosque službeno su posjetili kralja Španjolske Juan Carlos I. (Andres Kudacki / AP Photo)

6. Fury Roha uživa u trenutku trijumfa. (Andrea Comas / Reuters)

7. Proslava pobjede Španjolske nogometne momčadi na Euro 2012 u središtu Madrida. (Andres Kudacki / AP Foto)

8. Proslava pobjede Španjolske nogometne momčadi na Euro 2012 u središtu Madrida. (Alberto Di Lolli / AP Foto)

9. Kralj je prihvatio izaslanstvo nacionalne reprezentacije u palači Zarzuela i zahvalio na dobroj igri. (Paul White / AP Foto)

10. "Dao si radost svim Španjolcima, a ne samo zbog svoje pobjede, nego i zato što ste divni ljudi, znali ste pobijediti i biti ujedinjeni tim." Ovaj uspjeh je plod vaše ustrajnosti, vještina i prije svega rada Glavni trener tima, Vicente del Bosque, koji je uspio podnijeti dosta vremena, a dobro se nadamo i da ćemo nastaviti u istom duhu ", rekao je Juan Carlos I. (Paul White / AP Photo)

11. Nakon sastanka s kraljem, europski prvaci otišli su svojim obožavateljima na trgu Cibeles u Madridu, gdje je održana parada prvaka. (Javier Barbancho / Reuters)

12. "Hvala svima što ste nam došli da nas podržite! Velika atmosfera!", - odazvao je moru Gerardu Piquéu. (Javier Barbancho / Reuters)

13. "Koliko nevjerojatno! Ova pobjeda za svakoga od vas, to zaslužujete!" - napisao je tijekom parade prvaka u svom cvrkutu Andres Iniesta. (Rocio Pelaez / Reuters)

14. Proslava pobjede Španjolske nogometne momčadi na Euro 2012 u središtu Madrida. (Javier Barbancho / Reuters)

15. Autobusna španjolska nogometna reprezentacija na paradu prvaka u središtu Madrida. (Javier Barbancho / Reuters)

16. Udoban obožavatelji u spreju vodene fontane Cibeles u središtu Madrida. (Andres Kudacki / AP Foto)

17. Šampion autobus preko mnoštva. (Andres Kudacki / AP Foto)