Iza kulisa Mađarske Grand Prix 2011

U očekivanju ljeta, mađarski Hungaroring predstavio je uzbudljivu utrku fanovima Formule 1. Glavni čimbenik bio je promjenjivo vrijeme - jahači su krenuli na srednju gumu, a zatim se postupno prebacili na gladak. Bliže završnoj kiši nastavljen je, ali je bio u pravu koji je odlučio ostati na stazi. Foto izvješće iz AvtoMania.

4. Sébastien Buemi (Toro Rosso)

5. Racers bi također trebali izgledati lijepo, uključujući Sebastiana Vettel (Crvena bika)

6. Lotus Renault GP mehanici rafiniraju Heidfeldov automobil

Iza kulisa Mađarske Grand Prix 2011: petak

7. Pita praksa za Paul di Resta (Force India)

8. Daniel Riccardo (HRT)

9. Pit-stop Sebastian Vettel (Red Bull)

10. U drugom:

11. Kutije Vodafone McLaren Mercedes

12. Lewis Hamilton (McLaren)

13. Ferrari: "Ovo je poseban dan za Fernandu - on slavi 30. rođendan. Kao što je poznat po svojoj ljubavi prema brojevima, vrijedi napomenuti da će Mađarska Grand Prix biti njegov trideset u Ferraru".

14. Mark Webber (Red Bull) stiže u jamu

15. Izgubljeno krilo Mark Webbera na prvoj sezoni slobodnih utrka na Hungaroringu

16. Paul di Resta (Force India) vozi kraj vodenog parka

17. Bernie Ecclestone narezuje svinjetinu telefonom

18. Vitalij Petrov (Lotus Renault)

19. Heikki Kovalainen (Lotus)

20. Mehaničar Vodafone McLaren

21. Pirelli gume

Iza kulisa Mađarske Grand Prix 2011: kvalifikacija (subota)

22. Dolazak Jenson Button (McLaren) i Jessica Michibata

23. Supruga Fernando Alonso (Ferrari), Raquel Rosario

24. Adrian Sutil (Force India) stigao je sa svojim ocem (Jörg)

25. Bernie Ecclestone - Predsjednik uprave Formule 1

26. Michael Schumacher (Mercedes GP)

27. ključ

28. Vrijeme je bilo promjenjivo. Na fotografiji Paul di Resta (Force India)

29. Kaciga mehanika Force India vrlo su slične McLarenu

30. Lewis Hamilton (McLaren)

31. Rubens Barrichello (Williams)

32. Zapovjedni most Lotus Renault GP

33. Komentirajući rezultate kvalifikacije, direktor Pirelli Motorsport Paul Hembri sugerirao je da će većina timova odabrati taktiku tri jame, iako stanje trase na Hungaroringu stalno poboljšava, stoga je moguće da će netko pokušati voziti dulje segmente. Paul Hembri "Današnja kvalifikacija bila je jedna od najintenzivnijih ove sezone, a rezultat je doslovce odlučio u posljednjim sekundama. Zanimljivo je da je Lewis Hamilton spasio SuperSoft guma, pa vidimo, možda će sutra pokušati malo drugačiju taktiku. većina vozača namjerava voziti udaljenost s tri jame, ali stanje trase stalno se poboljšava, što bi trebalo omogućiti produljenje segmenata. Lijepo je što je Sergio Perez ušao u prvih deset, tako da sutra očekujemo intrigantnu utrku ".

34. Prvo mjesto na početnoj rešetki preuzelo je Sebastian Vettel, što jasno daje mu povjerenje nakon neuspjelog nastupa u prošlom Grand Prixu. Iza njega se smjestio dva McLaren - Lewis Hamilton i Jenson Button (2. i 3.). Nadalje, predstavnici Ferrarijevog tima - Felipe Massa i Fernando Alonso (4. i 5.), na 6. mjestu, Mark Webber.

Iza kulisa Mađarske Grand Prix 2011: nedjelja
Riders parada

35. Mark Webber (Red Bull)

36. Vitalij Petrov (Lotus Renault) i Vitantonio Liuzzi (HRT)

37. Mali Barrichello

38. Čudan "šešir" Sebastiana Vettela (Red Bull)

Iza kulisa Mađarske Grand Prix 2011: utrka

45. Na asfaltu nije bilo velikih lokvi, pa je FIA ​​odlučila o tradicionalnom početku, bez sudjelovanja sigurnosnog automobila. Vettel je zadržao prednost pola u prvom krugu, Alonso je pobijedio Masa, vozači McLarenova se međusobno borili, ali su zadržali svoje pozicije, Rosberg je pobijedio Webbera i Alona. U prvom krugu nije bilo nesreća - svi su se 24 pilota i dalje borili.

46. ​​Zamjena guma za Sebastien Buemi (Toro Rosso)

47. Završetkom 18., Daniel Riccardo je u kratkom vremenu postigao bolji rezultat karijere u Formuli 1. Njegov partner Vitantonio Liuzzi imao je manje sreće: zbog problema s ravnotežom, talijanski je zauzeo posljednje mjesto. Daniel Riccardo (18.): "Općenito sam zadovoljan utrkom - to je moj najbolji rezultat u tri faze: nisam uvijek znao koje mjesto zauzimam, danas sam imao mnogo staza, a do kraja utrke bio sam zadovoljan ravnotežom automobila i bio u mogućnosti voziti nekoliko dobrih krugova, naravno da sam mogao puno bolje - moramo analizirati tijek utrke za daljnji napredak.Na Nürburgringu napravio sam veliki korak naprijed u odnosu na britanski Grand Prix, danas sam bio u mogućnosti da dodam opet.Vrlo je važno da smo izabrali pravi pristup i mora se pridržavati toga OCD u budućnosti. Naravno, za vrijeme ljetne stanke, rado ću se sjećati mađarski Grand Prix ".

48. Marussia Djevičanski trkaći kuti

49.

50.

51. Tijekom mađarske utrke u pitom zaustavio Nick Heidfeld, bilo je problema s montažom kotača, motor je dugo radio na velikim brzinama na stacionarnom automobilu, a sustav hlađenja nije se borio - požar izbio, pa čak i mali eksplozija.

52. Nick Heidfeld: "Neuspješna utrka, nisam uspjela doći do cilja drugi put za redom, stoga sam uznemiren. Druga staza bila je dulja od očekivane, automobil je pregrijan, a ja sam primijetio da dim dolazi s leđa. Tada se situacija pogoršala - pojavila su se plamen - pa sam se morao zaustaviti na strani izlaza iz korita i zaustaviti utrku. Posljednje dvije faze nisu bile na način na koji sam očekivao, ali sada imamo nekoliko tjedana da redistriburamo napore i postanemo jači nakon odmora u kolovozu. ".

Video snimljen s suprotnog tribina detaljnije prikazuje posljedice požara i akcije vatrogasne brigade:

53. Schumacherov automobil je izgubio brzinu, njemački je bio prisiljen prestati zbog problema s mjenjačem.

54. Lewis Hamilton (McLaren) vodio je borbu čak i na travi

55. Na 37. krugu, Alonso je proveo treću stanku, na 40. mjestu Webber promijenio gume. Hamilton i Massa pretvorili su se u jame, a na 42. Vettelu dobili su svježi set - oni su odabrali čvršći, ali teški Meko na Red Bull Racingu. Iste gume su dobili Petrov i Button - njihov resurs je dopustio da natjecatelji završavaju bez dodatnog zaustavljanja. Sudbina utrke ponovno je odlučila strategija..

Iza kulisa Mađarske Grand Prix 2011: završiti

56. Jenson Button je pouzdano doveo utrku na pobjedu - drugu sezonu i 11. u svojoj karijeri. Prva pobjeda Britona osvojila je 2006. na Hungaroringu, a 2011. godine odmah je završila na 200. Grand Prixu u svojoj karijeri.

57. Sebastian Vettel nije mogao zadržati napad na McLarenove natjecatelje i na kraju je zauzeo drugo mjesto, što se može smatrati dobrim rezultatom, s obzirom da održava snažnu vožnju u pojedinom prvenstvu..

58. Čestitamo Jessici Michibati, cijeloj ekipi Oca i Billa

59. finalisti

60. Sebastian Vettel (2.): "U prvom segmentu imao sam neke probleme s srednjim gumama, Lewis Hamilton je vozio malo brže, a onda sam prevelik u drugom krugu - uvjeti na stazi bili su vrlo teški. Aktivno sam napao, a ja sam pokušao voziti do granice. U jednom trenutku shvatio sam da sam kasnio s ulaskom na skretanje i izravnavala putanju, jer znam da bijele linije i zelene boje na cesti su vrlo skliske, a automobil se lako može okrenuti. ovaj trenutak sam izgubio vodstvo ".

61. Prema broju postignutih bodova na Hungaroringu, Ferrari je izgubio McLaren i Red Bull Racing. Fernando Alonso opet, u četvrtoj utrci za redom, porastao je na postolje, a Felipe Massa završio šesti. Fernando Alonso (treći) "Još jedan završetak na pobjedničkom postolju, četvrti po redu, bili smo konkurentni na četiri različite staze, iako je srpanjski vremen u ovoj godini nije dopustio da dobijemo maksimum iz auta. Napredak momčadi daje povjerenje prije preostalih utrka sezone, iako Sada se najviše čeka za predstojeću priliku za dah. Mjesec je pokazao izuzetno napetom, mislim da su svi, posebno članovi tima, zaslužili mali godišnji odmor. Danas su se pojavile mnoge teške situacije, ali smo se uspješno nosili s našim radom, odlučili smo kada je opet kišilo, u tom je trenutku automobil bio vrlo brz na mekšoj gumi, ali nismo paničarili, a zatim smo se prebacili na točniji sastav. Zanimljiva, uzbudljiva rasa, želim čestitati Jensonu - on je slavio dvostruku utrku na najbolji mogući način ".

62. Jenson Button (1.): "Danas bih htio reći da vam hvala ekipi, automobil je savršeno radio u svim uvjetima, a sve naše taktičke odluke bile su točne, zaslužili smo ovu pobjedu i bio sam vrlo zadovoljan što sam stajao na podiju pored moje utrke inženjera Davea Robsona - on je prvi put sudjelovao na takvoj ceremoniji, a utrka je bila uspješna, Lewis i ja smo se dobro borili kad smo bili na prva dva mjesta, oba su otišli na granicu, jaz je pao, a zatim se povećao, ovisno o prometu. zabavno i stvarno žao Nismo uspjeli biti zajedno na pobjedničkom postolju, a pobjeda je savršeni način da proslavim 200. Grand Prix, a sada tim može biti dobro raspoložen za ljetovanje. Znamo da imamo veliko vozilo pa predlažem da uživate u odmoru i još više za razgovor u Spa-Francorchampsu. Već sam sretan što razmišljam o nadolazećoj utrci ".

63. Šampanjac

64. Jenson, Lewis i Jessica

65. Hostesa

66.

Velika je ljetna pauza naprijed, ali su suparnici uspjeli natjerati Red Bull Racing na borbu - u posljednje tri utrke pobjeda su osvojili Ferrari i McLaren natjecatelji. Druga polovica prvenstva obećava nevjerojatno zanimljivost.!